[ubuntu-dk] sp
Kenneth Rasmussen
kenneth.90rasmussen at gmail.com
Man Feb 26 21:23:08 UTC 2018
Hej Klavs
Jeg har rodet med dette og vil næsten påstå du skal bruge en tilføjelse i Firefox (user agent switch) og måske aktivere afspilning af DRM indhold (via indstillinger i Firefox).
Med user agent switcheren vælger du Windows 10 og Edge browseren (mindes jeg).
Det er dog længe siden jeg har rodet med det, men troede efterhånden Netflix bare virkede..
Venlig hilsen
Kenneth Schack Banner
Sendt fra min iPhone
> Den 26. feb. 2018 kl. 20.23 skrev Lars Nielsen <lars at lfweb.dk>:
>
> Hej Klavs,
> Jeg fik Netflix til at virke i Chrome browseren i Ubuntu 16.04 for nogle måneder siden. Men nu bruger jeg kun Netflix på mobilen, så jeg kan desværre ikke huske præcist hvad jeg gjorde.
>
> Kind Regards / Med venlig hilsen
> Lars Nielsen
>
>> Den 26. feb. 2018 kl. 19.00 skrev Klavs Encke <klavsencke at yahoo.com>:
>>
>> Er der mulighed for at få en mail adresse jeg kan skrive til om jeg har et problem. Jeg bor i Odsherred hvor antallet af Ubuntu brugere er meget få, så der er intet hjælp at hente lokalt. Lige nu, hvor jeg har meldt mig til Netflix men kan ikke bruge tjenesten, Fire fox er ikke opgraderet og det kan jeg ikke Jeg har rodet med blokeringen hele dagen !
>>
>> På forhånd tak Klavs Encke
>>
>>
>> --
>> ubuntu-dk mailing list
>> ubuntu-dk at lists.ubuntu.com
>> https://lists.ubuntu.com/mailman/listinfo/ubuntu-dk
>
>
> --
> ubuntu-dk mailing list
> ubuntu-dk at lists.ubuntu.com
> https://lists.ubuntu.com/mailman/listinfo/ubuntu-dk
Mere information om maillisten ubuntu-dk.